loading

Yonkers

David Rusňák majoritním akcionářem investiční skupiny DRFG

 

David RusňákDavid Rusňák pochází z Jižní Moravy, vyrůstal v malé vesničce Labuty nedaleko Kyjova. V Hodoníně odmaturoval na střední ekonomické škole a později vystudoval také jazykovou školu. V roce 2003 nastoupil do brněnské dopravní firmy DH a spol., kterou vlastnil David Hálek. S ním pak Rusňák vybudoval spediční firmu Compass DKD Czech, zaměřenou na mezinárodní přepravu zboží. Firmě se dařilo, v roce 2007 dosahovala obratu čtvrt miliardy korun, a proto se David Rusňák rozhodl od Hálka odkoupit jeho podíl a dva roky nato společnost prodal. Vydělané peníze dál investoval například do stavební chemie, věnoval se i poradenství k evropským dotacím nebo vývoji softwaru pro sklady a továrny.

David Rusňák rád cestuje, objevuje nová vína, ale gastronomii preferuje tu naší, tradiční českou a rakousko-uherskou. Na tu se zaměřuje i brněnská restaurace Konfit, kterou Rusňáka také vlastní. V roce 2013 si za manželku vzal Petru Schillerovou, která je matkou jeho syna. Petra Rusňáková je ale v současné době také předsedkyní dozorčí rady skupiny a místopředsedkyní správní rady Nadace DRFG. A zároveň předsedá komisi pro cestovní ruch Rady Jihomoravského kraje a je členkou dozorčí rady Centrály cestovního ruchu Jižní Moravy.

Investiční skupina David Rusňák Family Group

V roce 2011 se David Rusňák rozhodl veškerou svou podnikatelskou činnost sloučit do jedné investiční skupiny. Vznikla tak DRFG, která se primárně zaměřuje na investice do nemovitostí, telekomunikací a financí. Skupina v roce 2018 dosáhla konsolidovaných aktiv přes 7,36 miliardy korun a konsolidovaných výnosů přes 3,84 miliardy korun.

Kromě své investiční činností podporuje DRFG také řadu charitativních, kulturních a sportovních projektů. Právě z tohoto důvodu skupina založila v roce 2016 Nadaci DRFG, která se o tyto dobročinné projekty stará. S organizací yourchance spolupracuje na finanční gramotnosti pro školy, projekt Začni správně zase pomáhá mladým lidem z dětských domovů a pěstounské péče správně vykročit do života. Nadace ale také pořádá festival Meeting Brno.

 

5 zajímavostí o Davidu Rusňákovi

  • majoritní akcionář investiční skupiny DRFG
  • rád cestuje
  • investuje do umění
  • je ženatý a má syna
  • inicioval vznik Nadace DRFG

 

DRFG a její tři hlavní pilíře

Skupina v loňském roce výrazně posílila svůj první pilíř, na kterém stojí, a to jsou finance. Do své finanční divize začlenila několika finančně poradenských firem a také online srovnávač bank a pojišťoven ChytryHonza.cz. Díky tomu se o více než půl milionu spokojených klientů stará přes 1300 našich konzultantů.

Telekomunikace jsou další klíčovou oblastí, které se skupina věnuje. Loni se povedlo spustit nového internetového operátora, který nese název Libli. Konsolidací lokálních providerů z portfolia skupiny tak vznikl jeden z největších lokálních poskytovatelů internetu v České republice. Společnost má téměř 800 zaměstnanců a bezmála sto tisíc zákazníků. Tato společnost byla plánovaně začátkem roku 2019 prodána společnosti Nordic Telecom.

Třetím důležitým segmentem skupiny jsou nemovitosti. Loni do nich DRFG Real Estate investovala přes 3 miliardy korun. Koupila například soubor dvanácti nákupních parků umístěných po celé České republice, obchodní zónu v Litoměřicích, a historický činžovní dům v brněnské Údolní ulici. Aktuálně má portfolio nemovitostí spravované skupinou DRFG hodnotu přes 6,35 miliard korun a pronajímatelná plocha převyšuje 166 tisíc metrů čtverečních.David Rusňák

Další komerční nemovitosti jsou umístěné v nemovitostním fondu CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND. Ten je určen i menším investorům, nejnižší částka, jíž je možné investovat je 500 korun. Fond klientům přináší dlouhodobé a stabilní zhodnocení s výnosem 4–5 %.

DRFG roste a posiluje vedení

Pavel Vyhnálek a Pavel Fráňa jsou nové posily, které rozšířily řady představenstva a pomohou skupině v dalším směřování a také růstu. Pavel Vyhnálek se stal místopředsedou představenstva, jejím předsedou dál zůstává majoritní akcionář a zakladatel DRFG David Rusňák.

Také v roce 2019 bude DRFG myslet na podporu sportu a kultury. Pokračuje podpora hokejové Komety Brno, které se ještě rozšířilo v podobě generálního  partnerství se značkou CZECH FUND. Značka podílových fondů je zároveň také hlavním partnerem české profesionální tenistky Karolíny Plíškové. Dále jsme také podporovali mezinárodní hudební festival JazzFestBrno a Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.